هیدروکن

لوازم هیدروکن

برای خرد کردن سنگ در معادن مختلف کشور، همواره مراحل زیادی طی می‌شود که معمولا هم برای کدام از وسیله‌ها و دستگاه‌ّهای مختلف استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها در عصر امروزی روز به روز اختصاصی‌تر می‌شوند و برای هر کاربردی از سنگ‌ها به‌ صورت جداگانه باید تهیه شوند. حال در این بخش ما به سراغ مرحله وسط خرد کردن سنگ می‌رسیم و می‌خواهیم که بهترین و کاراترین ابزارهای حاضر در این زمینه را به شما معرفی کنیم. شرکت نوین ماسه‌ ساز سال‌ها با معرفی لوازم هیدروکن نقش بزرگی در عرضه این سنگ شکن و لوازم یدکی هیدروکن داشته است. این قطعات هر کدام بخش مهمی از سنگ شکن لوازم هیدروکن را برعهده گرفته‌اند و نمی‌تواند پایداری و ساختار کلی آن را بدون وجود این لوازم محقق دانست. به‌طور مثال کانکیو هیدروکن و منترل هیدروکن از عوامل اصلی هدایت سنگ‌ها در داخل این سنگ شکن هستند و نمی‌توانید با خراب بودن یا عدم وجود کیفیت در چنین لوازم یدکی هیدروکن، کار خود را به‌درستی ادامه دهید. گفتنی است که کانکیو منترل کمک می‌کند که سرعت رسیدن سنگ‌ها به مرحله بعدی میسر شود و معمولا هم این تاپ شل هیدروکن است که امکان چنین جا به جایی را در کانکیو و منتل شرکت نوین ماسه ساز امکان پذیر می‌کند.

کانکیو

کانکیو را می‌توان یکی از لوازم یدکی هیدروکن اصلی دانست که وظیفه انداختن فاصله با کمک منتل را در این دستگاه سنگ شکن برعهده دارد. منتل هیدروکن درواقع می‌تواند به‌ صورت خودکار تنظیم شود و عملیات خرد کردن سنگ را همراه با اندازه‌های برای کارفرما انجام دهد. این روند در عصر مدرن روز به روز در حال گسترش است و همواره می‌تواند فرایند خرد کردن سنگ را کاملا بی‌صدا و با استفاده از پیشرفته‌ترین سنگ‌ شکن‌ها انجام دهد. بدین ترتیب فروش کانکیو در شرکت نوین ماسه ساز نسبت به دیگر لوازم هیدروکن به‌شدت افزایش یافته است و همواره باید به‌عنوان کیک قطعه اصلی، وظایف خود را به‌درستی انجام دهد تا در نهایت کارفرمایان بتوانند کارایی و بازده مورد نظر را از این سنگ شکن‌ها دریافت کنند. کانکیو منتل هیدروکن می‌تواند ابعاد بزرگ تا نسبتا کوچک را در سنگ‌ها رعایت کند و کاملا پربازده نسبت به مواد اولیه موردنیاز کارخانه‌ّهای مختلف عمل کند. این کارخانه‌های مختلف در واقع ابعادی از سنگ‌ها را می‌خواهند که برای دستگاه‌های خاص‌شان مناسب باشد و سنگ‌ها هم آسیبی به این دستگاه‌ها وارد نمی‌کنند. در اینجا وجود این نکته قابل ذکر است که شرکت نوین ماسه‌ ساز با تولید چنین قطعاتی می‌تواند همزمان قطعات و سنگ شکن‌های مورد نیاز صنایع مختلف کشور را تامین کند و در این امر باعث ایجاد رقابت مفیدی در چنین صنعتی شده است.

منتل

منتل مشابه کانکیو و در کنار این قطعه کار می‌کند تا در نهایت ترکیب‌شان باعث بسته و باز شدن دهانه سنگ شکن شود. این بسته و باز شدن با سرعت خاصی انجام می‌شود و کاملا توسط خود سنگ شکن کنترل می‌شود. این کنترل در منتل هیدروکن به‌گونه‌ای است که سنگ‌ها در ابعاد لازم کارخانه‌های تولیدی تحویل کارفرما شوند و هیچ ریسک و خطری متوجه اندازه‌های اشتباه سنگ‌های موردنظر نشود. قیمت منتل هیدروکن مطابق کانکیو تعیین می‌شود و معمولا به‌دلیل پیچیده بودن ساخت آن، تاثیر قیمت بالا را روی آن بیشتر متوجه می‌شویم. تاپ شل هیدروکن هم کمک می‌کند که این دهانه‌ها به‌موقع باز و بسته شوند و سنگ‌ها در برخورد با آن کمترین سایش را تجربه کنند. این روند باعث می‌شود که کارایی کانکیو و منتل هیدروکن هم اهمیت بالایی پیدا کند و سنگ شکن به‌دلیل استفاده از قطعات مناسب، عمر و کارایی بیشتری برای ما داشته باشد.

بوش برنجی

بوش برنجی را می‌توان جزوی از قطعات روان کننده کار در سنگ شکن‌ها دانست که معمولا تاثیری زیادی روی کاهش هزینه‌ها و وقت می‌گذارد. بوش اسپایدر کوتاه و بلند می‌تواند در زمینه ایجاد اصطکاک خوب کارکرد زیادی داشته باشد و همواره سرعت کار این سنگ شکن را هم بالا می‌رود. سرعت همواره در کار معدن دارای اهمیت بوده است و این به‌دلیل فراوانی و معادن کشور و نیاز به استفاده حداکثری از آن‌ها بوده است. شرکت نوین ماسه‌ ساز در این بین با تولید بوش برنجی موردنظر، سعی در بالا بردن دقت کار این سنگ شکن ثانویه بوده است و به‌دلیل موقعیتی که این سنگ شکن در مرحله فرآوری سنگ دارد، در نهایت روی کیفیت خروجی هم بسیار تاثیر می‌گذارد. این تاثیرگذاری روی خود سنگ هم محسوب می‌شود و تنها مربوط به سرعت نخواهد بود. بوش استیل هیدروکن دقت کار روی سنگ را بالا می‌برد و کانکیو و منتل می‌توانند در مدت زمان تعیین شده تغییر وضعیت داده و سنگ‌ها در اندازه‌ّای دلخواه به سرانجام خود نزدیک خواهند شد. بوش برنجی می‌تواند بارپذیری را در سنگ شکن‌ها بالا ببرد و بتوانیم در یک واحد زمانی، میزان زیادتری از سنگ‌ها را وارد کنیم و انتظار عملکرد بهتر سنگ شکن را داشته باشیم.

بوش فولادی

بوش فولادی می‌تواند از جنس سخت آهن ساخته شود و همان کارایی‌های بوش برنجی را به‌شرط ارائه ضریب اصطکاک بیشتر داشته باشد. بوش فولادی مقاومت بیشتری در برابر سنگ‌های سخت‌تر دارد و با انجام یک هزینه بیشتر، کارفرما می‌تواند نیاز به خریدهای بیشتر را در آینده کاملا تغییر دهد. چنین روندی اهمیت بالای کار را نشان می‌دهد و بوش اکسنتریک هیدروکن نمونه بزرگی از چنین لوازم یدکی هیدروکن است. در این بین، این روان کننده‌ها سبب می‌شوند که سنگ شکن نوین ماسه ساز بتواند بار بیشتری را تحمل کند و هیچ ضریب خطای منفی متوجه این کار ما نخواهد شد. با کم شدن این ضریب خطا می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که وضعیت توسط نشان‌گر همواره سبب نمایش داده شود و طول عمر سنگ شکن در طی عملیات کاهش نیابد. بوش کنگره ای هیدروکن در کنار بوش فولی الکتروموتور هیدروکن می‌توانند در توربین‌های بادی هم مورد استفاده قرار گیرند و بدین ترتیب کارکرد آن‌ها را در گرمای زیاد بالا می‌برند. این گرما یکی از شرایط آب و هوایی خاصی است که معمولا در همه‌ی محیط‌ها وجود دارد و وقتی جنس ما در فضای سربسته نباشد، به‌عنوان یک شرایط خطرناک و تاثیرگذار روی کیفیت و کمیت کار محسوب می‌شود.

بوش اسپایدر

بوش اسپایدر یکی از موثرترین قطعات مورد استفاده برای مکانیزم‌های خاص معدنی است و معمولا در سنگ شکن‌ها به‌صورت محدود مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع این فناوری هنوز جای کار بسیار در کشور دارد و قطعاتی همچون بوش فولی فولادی هیدروکن هم عملکرد مشابهی را نشان می‌دهند. در کشور ما شرکت نوین ماسه ساز بوش پیستون هیدروکن را تولید و عرضه می‌کند و قیمت‌ها کاملا مناسب تاثیری است که روی روند کار می‌گذارند و کارفرما می‌تواند به‌صورت کامل تاثیرات آن را در روند تولید و طول عمر سنگ شکن‌ها مشاهده کنند. طول عمر همواره مهم بوده است و روان کار کردن سنگ شکن‌ها هم کمک شایانی به چنین روندی می‌کند.

کف گرد برنجی

کف گرد برنجی به‌عنوان یکی از قطعات مهم برای جلوگیری از سایش سنگ شکن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌دانیم که چه تاثیر مستقلی می‌تواند روی روند تولید و سرعت کار داشته باشد. با اتکا به چنین حقیقتی باید از باتمشل هیدروکن هم بهره برد تا روند تغییر در اندازه دهانه خروجی به‌صورت کامل کنترل شود و بتوانیم تولیدات موجود را به حد نهایی برسانیم. این حد نهایی قطعا سنگ شکن را دچار فشار زیادی می‌کند و لزوم تولید قطعاتی مانند تاپ شل هیدروکن که بتواند این فشار را کم کم از سنگ شکن بردارد، احساس می‌شود. در کنار این معضل می‌توانیم به هدسنتر هیدروکن هم اشاره کنیم که هزینه نگهداری از سنگ شکن را برای معدن داران ساده‌تر می‌کند و آن‌ها با فراغ بازتری می‌توانند عملیات را کنترل کنند.

کف گرد تخت

در مورد کف گرد تخت باید اذعان کرد که مصالح در ابعاد مختلف می‌توانند آسیب زیادی به سنگ شکن برسانند. حال با چنین وضعیتی باید از گلدانی هیدروکن در کنار کف گرد تخت هیدروکن استفاده کنیم تا سنگ‌های سخت مخصوصا با اندازه‌های کوچک آسیب کمتری به روند کار سنگ شکن‌ها وارد کنند و پوسته هوزینگ هیدروکن بتوانند کار اصلی خودش را بدون سایش در بدنه خود انجام دهد. سایش همواره یکی از معضلات سنگ شکن‌ها بوده است و شفت اصلی هیدروکن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. شفت اصلی وظیفه گرداندن دهانه خروجی را دارد و اگر در کار آن خللی وارد شود، می‌تواند تاثیرات جبران ناپذیری را روی پیستون هیدروکن داشته باشد.

کف گرد استیل

کف گرد استیل آخرین موردی است که کارفرمایان می‌توانند برای روان سازی خط تولید سنگ به‌کار گیرند و نسبت به دیگر کف گرد‌ها، همچون کف گرد عدسی هیدروکن، می‌توانند کمترین آسیب را به شفت هوزینگ هیدروکن بگذارد. واحدهای نشانگر وضعیت هم همین موضوع را اثبات می‌کنند و بارها دیده‌ایم که اوضاع بحرانی یا متوسط می‌تواند توسط پالونی کوچک و بزرگ هیدروکن به حالت سبز و تائید نهایی برسد. پاک اسپایدر هیدروکن را باید در کنار اسپیسر هیدروکن مورد استفاده قرار داد تا مخزن دچار جریان‌های بالا نشود و بتوانیم از طریق درپوش های هوزینگ هیدروکن، آن را به جریان انداخته و تنظیم درستی روی آن به‌کار ببریم.

دنده کرانویل پینیون

دنده کرانویل پینیون به‌منظور انتقال نیرو به موتور سنگ شکن کاربرد دارد و فیبر تخت هیدروکن را درگیر خود می‌کند. گفتنی است که رینگ کرانویل هیدروکن از جنس سخت ساخته می‌شود تا عملیات انتقال نیرو به بازوان سنگ شکن به‌خوبی انجام گیرد و بتوانیم آسیب کمتری را در رینگ گردگیر چدنی هیدروکن داشته باشیم. این روند باعث می‌شود که سر و صدا همچنان در آرام‌ترین وضعیت باشد و گردگیر بتواند کار اصلی خودش را انجام دهد. دنده پینیون هیدروکن هم بدین ترتیب کارایی خودش را حفظ می‌کند و کافی است که کفه هیدروست هیدروکن سریع بازوان را تنظیم کرده و بتواند نشانگر را در وضعیت سبز نشان دهد.

تانک روغن کاری

تانک روغن کاری با استفاده از مهره سر شفت هیدروکن به‌راحتی برای کاهش هزینه‌های نگهداری و بالابردن کارایی سنگ شکن کاربرد دارد و مستقل از بلرینگ هیدروکن کار می‌کند. ناگفته نماند که درپوش های هوزینگ هیدروکن در این حالت روغن را به قطعات می‌رسانند تا اطمینان حاصل به‌منظور اورینگ و پکینگ و کاسه نمد در دستگاه حاصل شود.

شیر برقی

شیر برقی در قطعات هیدروکن باعث می‌شود که واشرهای هیدروکن کمتر دچار ساییدگی شوند و غلاف سر شفت هم کمتر نیاز به تعمیرات اساسی داشته باشد. این تعمیرات کاملا به رینگ مهره شفت هیدروکن آسیب می‌رسانند و کار را برای مهندسین این حوزه بسیار سخت می‌کنند. در واقع این پیچ و مهره های هیدروکن هستند که در جای سختی قرار گرفته‌اند و آچارهای اصلی و گوه هیدروکن هم در اکثر مواقع نمی‌توانند مشکل را شناسایی کنند. در این میان دسته موتور هیدروکن دچار حریق می‌شود و بدلیل عدم شناسایی می‌تواند خسارات جبران ناپذیری به روند تولید وارد کند.

پمپ روغن

همانطور که گفته شد شفت اصلی هیدروکن کمک می‌کند که منتل و کانکیو ۲ به‌موقع باز و بسته شوند و سنگ‌ها در ابعاد دلخواه مشتریان وارد چرخه خروجی شوند. در این میان منتل ۲ و منتل ۴ وارد می‌شوند و با چفت و بست شدن همراه کانکیو ۴ کارایی بسیار بهتری را تحویل خروجی می‌دهند. پمپ روغن در این حالت کارایی بزرگی در روغن کاری عمل می‌کند و با هزینه کمتری می‌توانیم در همان ابتدای کار، آن‌ها را به سمت بی سر و صدایی و روان بودن سوق دهیم. گفتنی است که بوش استیل هیدروکن و بوش فولادی هیدروکن هم بدون نیاز به بازکردن سنگ شکن می‌توانند در جای مناسب قرار گیرند و روند کار را برای کارفرما ساده‌تر کنند.

خنک کننده یا کولر

خنک کننده یا کولر در معدن‌های مراکز کشور اهمیت بسیار زیادی دارند و باید از وارد شدن خطرات احتمالی جلوگیری کنند. در این حوزه باید بدانید که کنترل جک هیدروکن دچار ذوب می‌شود و فشار شکن هیدروکن هم نمی‌توانند کارایی خودش را بدون وجود تانک روغن کاری هیدروکن به‌درستی انجام دهد. در چنین شرایطی باید بوش اسپایدر به‌ کمک روان کردن بازوهای دستگاه سنگ شکن بشتابد و بدین ترتیب کانکیو منتل هیدروکن بتوانند اندازه‌های مورد نیاز را تحویل دهند.

شفت اصلی

شفت اصلی وظیفه مهمی دارد که توسط اکسنتریک به‌چرخش درمی‌آید و کمک می‌کند که کنترل جک هیدروکن به‌درستی کار کند. حال باید بدانیم که هوزینگ چیست. هوزینگ در اندازه‌های بسیار کوچک ساخته می‌شود و معمولا هم هوزینگ پمپ و هوزینگ گیربکس از جنس‌های چدن و فولاد ساخته می‌شود و هوزینگ هیدروکن برای استفاده از سنگ شکن مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند تاثیری زیادی روی قیمت شفت غلاف داشته باشد. غلاف شفت به‌صورت پشتیبان برای شفت اصلی کاربرد دارد و می‌تواند توسط پمپ شفت غلاف به‌حرکت در بیاید.

هد سنتر

هد سنتر یکی از قطعات مخروطی سنگ شکن مرحله میانی است که باعث مقاومت بالا در برابر سایش می‌شود. کانکیو منتل فولاد مازندران سازگاری بالایی هد سنتر دارند و معمولا منتل فولاد مازندران می‌توانند توسط آن تنظیم شده و سایش کمتری در برابر سنگ‌های سخت داشته باشد. قیمت کانکیو هیدروکن هم در چنین وضعیتی مناسب‌تر دیده می‌شود. علاقه‌مندان با مراجعه به‌ سایت نوین ماسه‌ ساز می‌توانند تولید قطعات هیدروکن را در این شرکت جویا شوند و قیمت قطعات هیدروکن را با توضیحات کامل و عکس قطعات هیدروکن نظاره کنند. چنین اطلاعات جامعی همچون نام قطعات هیدروکن، می‌توانند انتخاب را ساده‌تر کند و دریافت اطلاعات هیدروکن سنگ شکن در کشور را با تحولات اساسی روبرو سازد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.