قطعات بهرینگر Hs

همه چیز درباره قطعات بهرینگر HS

از پرطرفدارترین سنگ شکن ها در دسته سنگ شکن های سنگین می توان بهرینگر HS را نام برد که به دلیل عملکرد مناسب همواره مورد توجه متقاضیان انواع سنگ شکن بوده است. این نوع سنگ شکن به دلیل ساختار و شکل خاص کارکرد، یکی از بهترین انواع در شکستن سنگ های بزرگ به شمار می آید.
در ادامه مطلب قصد داریم تا در خصوص این نوع سنگ شکن، قطعات آن و همچنین تمامی ابعاد مهم در مورد این قطعات برای شما صحبت کنیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

همه چیز درباره بهرینگر HS و قطعات آن

قبل از پرداختن به قطعات این نوع از سنگ شکن سنگین، قصد داریم تا در خصوص نحوه عملکرد و ویژگی های آن، نکاتی را برای شما به صورت مختصر بیان کنیم. برای تولید ماسه های مکعبی شکل از سنگ های بزرگ و سخت، بدون شک و در میان دستگاه های متعدد سنگ شکن سنگین، بهرینگر HS بهترین گزینه است. دقیقا هدف اصلی از خرید این دستگاه توسط مشتریان نیز، تولید همین نوع ماسه است.
این نوع از سنگ شکن از نوع کوبیت بوده و قدرت فراوانی برای تولید دسته بندی های مختلف ماسه دارد. البته همانطور که گفته شد، کاربرد اصلی این مدل برای زمانی است که شما قصد دارید تا از سنگ های بزرگ و سخت، انواع ماسه مکعبی شکل را تولید کنید.
سندان های تولید و طراحی شده در این سنگ شکن ها تا دقت های در حد میلی متر به راحتی قابل تنظیم هستند. البته سندان های این دستگاه به صورت کاملا مجزا از یکدیگر کار می کنند و با طراحی و عملکرد خود می توانند زمینه کنترل دانه بندی در خروج از دستگاه و همچنین تولید انواع محصولات با دانه بندی پیوسته را فراهم آورند.
سندان های بهرینگر HS دارای جنس های متفاوتی بنا به نوع سندان هستند. برای مثال سندان بالایی از جنس فولاد روکش شده با منگنز است. سندان های دیگر نیز معمولا از جنس آهن بوده که برای جلوگیری از ساییدگی به وسیله ابزار ضد سایش از جنس منگنز محافظت می شوند. اهمیت این ابزار ضد سایش بسیار بالا است زیرا در صورتی که وجود نداشته باشند و یا به درستی طراحی نشده باشند، سندان ها به سرعت فرسوده شده و غیر قابل استفاده می شوند.
با توجه به عملکرد اصلی این دستگاه که برای سنگ های سخت و بزرگ طراحی شده است، شاید برای شما نیز سوال باشد که گشتاور لازم برای ایجاد انرژی فراوانی که منجر به شکستن این سنگ ها می شود، چگونه تامین می شود؟ در سنگ شکن بهرینگر HS برای این منظور روتوری بسیار سنگین و قدرتمند طراحی شده است که به دلیل وزن بالا و شکل طراحی که دارد، از نظر پایداری شرایط مناسبی را دارد.
همچنین یاتاقان و اتصالاتی مانند بلبرینگ که این روتور بر روی آن ها سوار می شود، اولا باید بسیار محکم بوده و توانایی تحمل انواع تنش های مکانیکی روتور سنگین را داشته باشند. همچنین سیستم روانکاری این یاتاقان ها باید بسیار دقیق بوده و بتواند بیشترین میزان ماده روان کننده را به این قسمت تزریق کند. خوشبختانه با طراحی های صورت گرفته در بهرینگر HS، این موارد کاملا متناسب با حجم سنگین کاری سنگ شکن پیش بینی شده است و هیچ خللی در عملکرد سنگ شکن ایجاد نمی شود.
سرعت چرخش روتور سنگین این نوع از سنگ شکن کوبیت، متناسب با اندازه های مورد نیاز از دانه می تواند متغیر باشد. برای مثال برای تولید دانه های با قطر بالاتر معمولا سرعت در محدوده ۴۵۰ دور در دقیقه است. به طور میانگین می توان گفت که سرعت روتور در این دستگاه ۶۰۰ دور در دقیقه است.

مهم ترین قطعات بهرینگر HS و عملکرد آن ها

قطعات سنگ شکن بهرینگر HS به صورت طبیعی و در اثر برخوردهای متعدد در طول زمان فرسوده می شوند. بر اثر این فرسودگی شما باید برای بازگشت سنگ شکن به بهترین عملکرد خود، قطعات فرسایشی را تعویض نمایید. از جمله مهم ترین قطعات فرسایشی در این سنگ شکن، می توان به سندان ها، ساختار های محافظ از جنس فولاد منگنزی و چکش ها اشاره کرد. این قطعات بر اساس کیفیت ساخت دارای دوام و طول عمر خاصی هستند که بالاخره به پایان می رسد و باید تعویض شوند.
در پایان توضیحات در خصوص کلیات ایت سنگ شکن، بهتر است به برخی از مزایای آن نسبت به سایر سنگ شکن های سنگین اشاره کنیم. سنگ شکن بهرینگر HS دارای ظرفیت بالایی است و می تواند حجم بالایی از محصول را تولید کند. همچنین طول عمر و دوام قطعات این سنگ شکن به نسبت بالا است. از مزایای مهم این سنگ شکن می توان به پوشش های محافظ آن از جنس منگنز اشاره کرد که اتفاقا قابل تعویض هستند. همچنین در صورت خرابی و یا فرسوده شدن یکی از قطعات بهرینگر HS، شما می توانید به راحتی نسبت به تعویض یا تعمیر اقدام نمایید.


مشخصات برخی از قطعات بهرینگر HS

• چکش کوبیت HS7: یکی از مهم ترین قطعات سایشی در سنگ شکن کوبیت بهرینگر، چکش است. این نوع از چکش از جنس فولاد منگنزی است. چکش کوبیت HS7 از نوعی چدن خاص یا فولاد منگنزی با چاشنی مولبیدن ساخته می شود. چکش کوبیت HS7 معمولا به صورت ست خریداری می شود. در صورتی که هر ست از این محصول چهار عدد داشته باشد، وزن ست در محدوده ۵۰۰ کیلوگرم خواهد بود.
• چکش کوبیت HS10: جنس این چکش تفاوتی با نوع قبلی ندارد و تفاوت در وزن و ساختار است. به دلیل کارکرد متفاوت، هر ست از چکش کوبیت HS10 دارای وزن بالاتری نسبت به HS7 خواهد بود. وزن ست این نوع چکش در محدوده ۸۰۰ کیلوگرم است.
• بغل بند نافی دار: از دیگر قطعاتی است که در صورت ساییدگی باید عوض شود. بغل بند نافی دار دارای انواع مختلفی است. البته جنس تمامی بغل بندها با یکدیگر یکسان است و تفاوت در انواع بغل بند نافی دار، بیشتر در زمینه ابعاد است. چدن، چدن نابهادر و فولاد منگنزی همراه با مولبیدن می توانند از جمله موادی باشند که در ساخت این قطعه به کار رفته اند. انواع مختلف بغل بند برای شما بررسی شده است:
۱. بغل بند نافی دار ۲۵*۲۵ HS: ست های این محصول معمولا از نوع تعداد بالا است. وزن هر کدام از بغل بند ۲۵*۲۵ نافی دار کمتر از ۲۵ کیلوگرم است و بنابراین جزو قطعات سنگین محسوب نمی شوند. بغل بند ۲۵*۲۵ HS بزرگ‌ترین نوع بغل بند است.
۲. بغل بند نافی دار ۲۵*۲۰ HS: تفاوت این بغل بند، با نوع قبلی در ابعاد و وزن است. این بغل بند به شکل مستطیل بوده و دارای ست های با تعداد کمتر از بغل بند ۲۵*۲۵ نافی دار است. وزن هر کدام از این قطعات به کمتر از ۲۰ کیلو می رسد. بغل بند ۲۵*۲۰ HS نیز به دلیل وزن کمی که دارد در دسته قطعات بهرینگر سبک قرار می گیرد.
۳. بغل بند نافی دار مثلثی HS: ست ها و وزن این نوع از بغل بند کوبیت در مقایسه با انواع بالایی کمتر و سبک تر است. وزن هر کدام از بغل بند نافی دار مثلثی HS در محدوده ۱۲ کیلوگرم است. بغل بند مثلثی HS سبک ترین و کوچک ترین نوع بغل بند نافی دار است.
زیربند نگهدارنده چکش کوبیت: این محصول تنها از فولاد منگنزی یا فولاد منگنزی مولبیدن دار ساخته می شود. تفاوت آن از نظر جنس، نبود نوع چدنی آن است. زیربند نگهدارنده چکش کوبیت به دلیل وزن بالایی که دارد در شمار قطعات سنگین به حساب می آید. هر دست از این قطعه کمتر از ۲۶۰ کیلوگرم وزن دارد.
رویه سندان HS: این قطعه ساخته شده از چدن یا چدن نابهادر، فولاد منگنزی و یا فولاد منگنزی مولبیدن دار است. ست های عرضه شده در بازار برای فروش رویه سندان معمولا دارای ۲۱ عدد رویه سندان هستند. این قطعات جزو انواع سبک بوده و وزنی کمتر از ۲۵ کیلوگرم دارند.
• پالانی: یکی از بزرگ ترین و سنگین ترین انواع قطعات در میان بهرینگر HS است. هر دسته از پالانی فقط دارای ۱ عدد پالانی هست که می تواند بر اساس نوع و به صورت میانگین تا ۸۵۰ کیلوگرم وزن داشته باشد. پالانی HS7، پالانی HS10 و پالانی HS14 انواع مختلف پالانی در سنگ شکن بهرینگر HS هستند.
مهم ترین گزینه ها در قطعات بهرینگر HS برای شما همراه با مشخصات آن ها معرفی شد. تمامی قطعات مذکور با کیفیت بالا آماده فروش هستند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این قطعات و مواردی همچون انواع چکش کوبیت و روش خرید چکش کوبیت با ما در این مجموعه تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.