منتل چیست و در معادن سنگ چه کاربردی دارد؟

سنگ شکن مخروطی هیدروکن یکی از تجهیزات قدرتمند در معادن سنگ به شمار می آید. در واقع یکی از عناصر اصلی و کلیدی در عملیات خرد کردن سنگ معادن برای ساخت شن و ماسه سنگ شکن هیدروکن می باشد. منتل قطعه ای در بخش خردایش هیدروکن است که نقش هالک را به خوبی ایفا می کنند و تحت فشار در کنار سایر قطعات سنگ شکن، به خرد کردن سنگ می پردازد.

منتل هیدروکن

منتل و نقش آن در معادن سنگ

در واقع معدن سنگ به جایی گفته می شود که در آن سنگ، سنگ دانه، لاشه سنگ، سنگ لوح و شن و ماسه از دل کوه و زمین استخراج می شود. معادن سنگ از نوع معادن رو باز هستند که می شود انواع کانی ها را از این معادن استخراج نمود. در واقع معادن روباز که سنگ قواره و مصالح ساختمانی یکی از محصولات مهم آن هاست، معدن سنگ گفته می شود. بر طبق موارد بالا شن و ماسه یکی از تولیدات مهم و سرمایه آفرین معادن سنگ است که یکی از وظایف سنگ شکن هیدروکن تولید شن و ماسه است. وظیفه اصلی تولید شن و ماسه در هیدروکن مخروطی بر عهده ی قطعه ای فولادی و سنگین بنام منتل و کانکیو می باشد. در ادامه با کار کرد و اهمیت توانایی های این قطعه بیشتر آشنا خواهید شد.

جنس و کارآیی منتل چیست؟

منتل قطعه ای با وزن ۴۰۰ کیلوگرم است که در سنگ شکن هیدروکن، وظیفه اش خرد کردن سنگ هاست. سنگ های ورودی در سنگ شکن توسط منتل و سایر اجزای خرد کن تحت فشار عمل خردایش را انجام می دهد. برای اینکه منتل در مقابل عملیات خرد کردن سنگ از خود مقاومت نشان دهد و کارکردی فوق العاده داشته باشد بهترین جنسی که برای ساخت آن در نظر گرفته شده است، فولاد منگنزی با مولیبدن بالا است. نوع فولاد به کار رفته شده در منتل از نوع  mo40 می باشد، که برای عملکرد بهتر به شکل مخروطی ساخته شده است. با این ساختار و وزن بیشترین کارایی و توانایی در سنگ شکن هیدروکن از خود نشان می دهد. شفت اصلی هیدروکن با حرکت دورانی باعث کم شدن زاویه بین منتل و کانکیو شده در پی آن سنگ ورودی خرد خواهد شد.

منتل هیدروکن - منتل کانکیو

کاربرد انواع منتل در انواع سنگ شکن هیدروکن

همانطور که گفتیم منتل روی هدسنترشفت قرار می گیرد که با ایجاد تغییر در سایز منتل و قطعات همراه سایز سنگ ورودی و خروجی سنگ شکن هیدروکن را تغییر می دهد.

  • سنگ شکن هیدروکن مدل ۳۶-۲ با منتل ۲، تاپشل ۴
  • سنگ شکن هیدروکن مدل ۳۶-۴ با منتل ۴، تاپشل ۴
  • سنگ شکن هیدروکن مدل ۳۶-۵ با منتل ۴، تاپشل ۵/۵
  • سنگ شکن هیدروکن مدل ۳۶-۶/۵ با منتل ۴، تاپشل ۶/۵
  • سنگ شکن هیدروکن مدل ۳۶-۸ با منتل ۴، تاپشل ۸

عملکرد نوین ماسه ساز در صنعت معدن با بیان سیاوش بهاروند

شرکت بازرگانی نوین ماسه ساز نام برندی است که تولید کننده قطعات و تجهیزات مصرفی کارخانه های شن، ماسه و سنگ شکن های کوهی و رودخانه ای است. با تمام سختی های کار که در این مسیر پشت سر گذاشته ایم و در عین حال با ان دست و پنجه نرم می کنیم، عزم خود را در راستای ارائه خدمات با بهترین کیفیت به مشتریان عزیز جزم کرده ایم. استراتژی شرکت بازرگانی نوین ماسه ارائه خدمات و تجهیزات با بالاترین کیفیت و پیشبرد کار با بهترین روش های مدیریتی و سازمانی در جهت ارائه خدمات مطلوب به مردم می باشد. در همه عرصه ها ممکن است افرادی باشند که برای پرداخت کمتر هزینه ها، اقدام به خرید دستگاه های ارزان قیمت و بی کیفیت می نمایند اما نتیجه کار چیزی جز نارضایتی از عدم استهلاک و کیفیت پایین دستگاه های خریداری شده نیست. نوین ماسه ساز همواره بر ان است تا بهترین تولیدات با بیشترین کارایی و کیفیت را به معدن داران و مشتریان ارائه نماید.

  1. بیشترین خدمات معدنی ارائه شده توسط شرکت نوین ماسه ساز چیست؟

بیشترین درخواست مشتریان شرکت نوین ماسه ساز: انواع تورهایی که بر روی سرند ها سوار می شوند از جمله تورهای آهنی، فنرى و فولاد فنرى؛ دستگاه هاى چکشى نظیر (hs10)، (parker) و  (hs7) که در کنار معادن رودخانه اى تهیه مى شوند؛ نوار نقاله که در معادن کوهى مورد استفاده قرار مى‌گیرند از پرمخاطب ترین دستگاه هاى موجود هستند. همچنین دستگاه هاى منتل، کانکیو و هیدروکن از دیگر دستگاه هاى موجود در مصارف معادن هستند که پر مصرف ترین آنها نوع بوش هاى کنگره اى و اکسنتریک و بوش فولادی یا استیل است.

  1. ارائه و ساخت دستگاه و تجهیزات با کیفیت معدنی در بازرگانی نوین ماسه ساز

با توجه به تناژ بار، نوع سنگ و مبلغ دریافتی ساخت دستگاه شروع می شود که طول دوره ساخت حداکثر ۴۵ روز کارى جهت آماده سازى خط تولید، نقشه شماتیک، نقشه سه بعدى نصب در کارخانه، پلان دستگاه در اختیار معدن دار قرار مى‌گیرد تا مراحل لازم براى اجراى فندانسیون آغاز شود و پس از انجام سایر مراحل از جمله برق کارخانه، ۱۵ الى ۲۵ روز کارى جهت نصب و راه اندازى دستگاه طول مى کشد که در مجموع از ابتدا تا پایان کار، حداکثر ۷۰ روز کارى لازم است.

سخن آخر شرکت بازرگانی نوین ماسه ساز

نوین ماسه ساز به هیچ وجه دستگاه های ساده و ابتدایى ندارد چرا که همه دستگاه ها نیازمند کار و انجام ریزه کارى هایى است که اگر نا دیده گرفته شوند، حتی اگر معدن دار متوجه خطا در آنها نشود، در آینده مشکل ساز خواهند شد. تنها درخواستى که نوین ماسه ساز از معدن داران گرامی دارد؛ بهتر است با از بین بردن رابطه و واسطه هاى میان معدن دار و تولیدکننده موجب افزایش کیفیت، آگاهى و بهبود رویکرد در امور شوند.