سرند خشک کن (اوواش)

سرند خشک کن (اوواش)

اوواش (سرند خشک کن ارتعاشی) :

هنگام شستشوی ماسه، آب گل آلود همراه با خود ریزدانه های قابل استفاده و مفید را از ماسه جدا می کند و در ضمن ماسه خروجی آب فراوانی داشته که خود معضلی در تولید می باشد.

سرند خشک کن به دو منظور آبگیری و دانه بندی مواد معدنی در کارخانه های فرآوری مواد معدنی از جمله: شن و ماسه، سیلیس، طلا، سرب و روی، سنگ آهن و … مورد استفاده قرار می گیرد. بدین صورت که مصالح شسته شده در خطوط تولید از روی این سرند عبور داده می شوند تا ضمن کاستن میزان رطوبت آن (به حدود ۱۲ درصد) به منظور افزایش کیفیت، ذرات ریزدانه نامناسب نیز از آن جدا گردد. لازم بذکر است این دستگاه با نام dewatering screen نیز تولید می گردد و به توری های پلی یورتان آن، مش اسکرین یا پنل اسکرین هم اتلاق می گردد.
از آنجا که توری های بکار رفته در سرند این دستگاه از نوع پلی یورتان (ضد سایش) و با شبکه های بسیار ریز( از ۱۰۰ میکرون به بالا) میباشد، لذا از هدر رفتن ریزدانه های مفید(ماسه بادی) که در کیفیت مصالح تاثیر بسزایی دارد جلوگیری می کند به نحوی که موجب افزایش ظرفیت تولید تا پانزده درصد به علت اضافه شدن این ریزدانه ها در محصول می گردد.

dewatering screen | سرند خشک کن(اوواش)

مزایای استفاده از سرند خشک کن:

سیستم ساده

استهلاک کم

هزینه اندک

جایگزینی مناسب به جای سیستم های قدیمی
قابلیت استفاده از هیدرو سیکلون جهت بازگرداندن کلیه ریزدانه های مصالح حتی پسآب دستگاههای دیگر
طراحی مناسب و نصب آسان
قابلیت آبگیری مصالح تا ۱۵۰ تن در ساعت

 سرند خشک کن

 نحوه کار کردن دستگاه اوواش:

سرند خشک کن وظیفه جداسازی ذرات ریزدانه و افزودن به محصول خروجی جهت افزایش کیفیت مواد تولیدی را دارد و با خشک کردن مصالح باعث جلوگیری از به هدر رفت آب و سهولت بارگیری مواد می گردد.

این دستگاه جلوی ماسه شور های سنتی نصب میشود و به دلیل داشتن بخشی به نام هیدروسیکلون در قسمت فوقانی قابلیت جذب تمام ریزدانه های مخلوط ورودی را دارد.
مخلوط پس از هیدروسیکلون وارد سرند آبگیری می شود تا رطوبت اضافی آن گرفته شود.

به این صورت که دوغاب وارد شده از سرند توسط پمپ به سمت سیکلون هدایت می شود . با حرکت دورانی و سانتریفیوژ سیکلون ذرات جامد از مایع جدا شده و بدین ترتیب شن و ماسه به روی سرند آبگیری می ریزد و محصول نهایی که کاملا آبگیری شده است را بدست می دهد.

عملکرد هیدروسیکلون و سرند در خشک کن باعث می شود محصول نهایی دارای ماسه بادی و طوبت مطلوب باشد.

ویژگی های بارز این سیستم:

حداکثر آبگیری از محصول
درجه بندی کارآمد از محصول
سهولت تعمیرات و نگهداری

 

مشخصات فنی سرند خشک کن(اوواش):

مشخصات فنی سرند خشک کن

ظرفیت تولید بالا
توریهای پلی اورتان با مش بندی ۲۵۰ تا ۵۰۰ میکرون
موتور ویبره قابل تنظیم
قابلیت تنظیم و کنترل دبی آب
دارای سیلکون جداکننده ذرات

 

تجهیزات اصلی این دستگاه عبارتند از :

مخزن ورودی آب گل آلود
پمپ آب
هیدروسیکلون ها
سرند آبگیری

 

پمپ خشک کن اوواش

 

 

کلمات مورد جستجو : دستگاه اوواش – سرند دواترینگ – سرند خشک کن  – سرند اوواش – خشک کن – سرند – انواع سرند – دستگاه سرند – دستگاه خشک کن – سرند آبگیر – سرند شستشو و آبگیر – دیواترینگ – خشک کن شن و ماسه – خشک کن ماسه بادی – سرند آبگیری – خشک کن ماسه – قیمت خشک کن – پمپ خشک کن – فروش دستگاه خشک کن – خشک کن برای شن و ماسه – قیمت سرند خشک کن

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.