هیدروکن سنگ شکن متفاوت 

 خرد کردن سنگ و تبدیل آن به شن یا ماسه در ابعاد مختلف و گوناگون طی مراحل متفاوتی انجام می‌شود، که در طی انجام این فرآیند از چندین دستگاه استفاده می‌شود. یکی از دستگاه‌های سنگ شکن کاربردی هیدروکن یا همان سنگ شکن مخروطی می‌باشد. که اغلب در مرحله ثانویه مورد استفاده قرار می‌گیرد. هیدروکن که استفاده از آن نسبت به دیگر دستگاه‌های سنگ شکن  ساده و آسان‌تر می‌باشد، و نیز عمر بالایی داشته و به دلیل تولید بار خروجی بالا از انواع سنگ‌شکن پرکاربرد و اساسی محسوب می‌شود. با وجود سادگی در کاربرد دستگاه از قطعات بسیاری  تشکیل شده است و پیچیدگی بالایی دارد. در این مطلب به بررسی دستگاه هیدروکن و قطعات مصرفی آن خواهیم پرداخت.

انواع هیدروکن 

ابتدای این مطلب لازم است در مورد استفاده درست دستگاه‌ هیدروکن در موارد مختلف را ذکر کنیم؛ این دستگاه که به‌عنوان سنگ شکن اولیه یا ثانویه شناخته می‌شود، هیدروکن ماسه ساز  با اعمال فشار بر روی سنگ و بار ورودی، به تغییر سایز کمک می‌کند. بار ورودی در فاصله بین دو قطعه مهم هیدروکن به نام‌های منتل و کانکیو قرار گرفته و تحت‌فشار خرد می‌شوند. در این نوع سنگ‌شکن به دلیل ارتباط بسیار زیاد بار ورودی با قطعات دستگاه باید از جنسی استفاده شود که بالاترین مقاومت به سایش را داشته باشد. بر این اساس بیشترین ماده مصرفی در قطعات هیدروکن فولاد منگنزی مولیبدن‌دار است.

 

خرید هیدروکن

 


هیدروکن، ماسه‌ساز مخروطی و ژیراتوری است که از جمله بهترین نوع ماسه ساز محسوب می‌شود. در حقیقت سنگ‌شکن‌ هیدروکن  دستگاهی می‌باشد، که در آن‌ها زاویه رأس هسته مخروطی تا حدود ۱۰۰ درجه افزایش‌یافته باشد و انحنای داخل بدنه تغییر کرده باشد. درحالی‌که در سنگ شکن مخروطی هسته متحرک بوده و سطح داخلی بدنه نیز ثابت است. سطح داخلی به دلیل ارتباط بالایی که با بار ورودی دارد باید از جنس ضد سایش چون فولاد منگنزدار باشد. اغلب اوقات، از این دستگاه در مراحل میانی خردایش به‌منظور خرد کردن مواد معدنی که سختی بالایی دارند استفاده می‌شود؛ اما بهتر است برای ریز کردن موادی چون سنگ‌آهن که سختی بالایی دارد و برای رسیدن این ریز مصالح به ابعاد نسبتاً کوچک از هیدروکن ریز شکن  استفاده شود.
در سنگ شکن مخروطی که به سنگ شکن مراحل ثانویه خردایش نیز معروف است فرایند خردایش بدین شکل انجام می‌شود: فاصله خالی بین دو قطعه مهم منتل کانکیو بسته می‌شود. به‌طورکلی اساس کار این دستگاه حرکت دورانی و اکسنتریک (خارج از محور و لنگ) است که بار ورودی قرار گرفته در محفظه خردایش که مابین کانکیو منتل است را فشرده و خرد می‌کند. بسته شدن این شکاف به‌وسیله بوش اکسنتریک که در پایین شفت اصلی قرار گرفته است صورت می‌گیرد. بوش اکسنتریک شفت اصلی را چرخانده و باز و بسته کردن شکاف را انجام می‌دهد. در این نوع دستگاه می‌توان با کمک جک بالابرنده اندازه دهانه میان منتل کانکیو را تغییر داد و متناسب با آن اندازه بار خروجی را تحت تأثیر قرار داد. اگر مایل به تغییر سرعت عبور و اندازه بار خروجی هستید می‌بایست سایز بوش اکسنتریک دستگاه را تغییر دهید.

هیدروکن ریز شکن، هیدروکن قلوه شکن، هیدروکن سوپریور

هیدروکن ریز شکن  در سایزهای ۲/۳۶، ۳/۳۶، ۴/۳۶، ۵.۵/۳۶، ۶.۵/۳۶، ۸/۳۶، ۱۳/۳۶، به ترتیب جز هیدروکن ریزشکن، هیدروکن متوسط شکن یا قلوه شکن و سایز منتل وقتی ۱۳/۳۶ باشد همان هیدروکن درشت شکن یا هیدروکن سوپریور می‌باشد. عدد اول نشان‌دهنده سایز دهانه ورودی و عدد دوم که بزرگ‌تر است نشان‌دهنده قطر سنتر است که بر روی شفت اصلی دستگاه قرار گرفته است. منتل هیدروکن نیز بر روی این قطعه قرار دارد. منتل کانکیو جایگزین چکش و سندان شده‌اند.
سنگ شکن هیدروکن به استهلاک پایین، تولید و بازدهی بالا، نگهداری و کاربری آسان خود مشهور است که موجب افزایش طرف‌داران آن در میان صاحبان معادن شده است. بااین‌حال باید توجه داشت که بهتر است از این نوع دستگاه برای سنگ‌های مرطوب استفاده نشود چراکه به رطوبت حساس بوده و کارایی دستگاه را به حداقل می‌رسانند.

ویژگی دستگاه هیدروکن 

مزیت استفاده از هیدروکن برای معادن:

• سیستم کنترل اتوماتیک دهانه خروجی جهت تنظیم ابعاد محصول 
• سیستم ایمنی مطلوبی دارد که از صدمات وارد بر دستگاه جلوگیری می‌نماید.
• هزینه‌ نگهداری هیدروکن نسبت به دیگر سنگ شکن‌ها ارزان‌تر می‌باشد.
• استفاده از دستگاه هیدروکن برای اپراتورهای کم‌تجربه ساده می‌باشد.

برتری دستگاه هیدروکن ماسه ساز 

از آنجایی‌که هیدروکن از جمله دستگاه‌های سنگ شکن حرفه‌ای و مدرن است، امروزه به‌عنوان یکی از پرکاربردترین انواع سنگ شکن محسوب می‌شود که به دلیل ویژگی‌های خاص آن است. با استفاده از این دستگاه می‌توان تولیدات را افزایش داده و با بار ورودی مشابه با سایر سنگ‌شکن‌ها، حجم بیشتری از سنگریزه و ماسه دریافت کرد. این دستگاه دارای کنترل اتومات خروجی دستگاه است که آن را می‌توان باتوجه‌به بار ورودی جهت جلوگیری از آسیب به دستگاه تنظیم کرد. وجود این تنظیمات نگهداری و مراقبت از دستگاه را به‌مراتب ساده کرده‌اند. نیاز دوره‌ای دستگاه به سرویس شدن از سایر دستگاه‌ها کمتر و در نتیجه استهلاک پایین‌تری دارد؛ بنابراین هزینه‌های ناشی از این دستگاه کاهش خواهد یافت. بدون نگرانی به تعویض قطعات می‌توان سالیان سال از سنگ شکن هیدروکن استفاده کرد بدون آنکه دانش خاصی داشت.

قیمت هیدروکن

اگرچه دستگاه هیدروکن پیچیدگی‌های خاص خود را دارد اما این پیچیدگی‌ها درون آن هستند و بنابراین برای استفاده تنها کافی است ظرفیت بار ورودی را تنظیم و سرعت و کیفیت بار خروجی را افزایش داد. ظرفیت بالای بار ورودی سبب می‌شود که در هر بار استفاده حجم بالایی از محصولات ریز دریافت کرد. هر چه تعداد ورودی کمتر باشد، استهلاک دستگاه نیز پایین‌تر خواهد بود؛ بنابراین هر چه میزان بار ورودی بیشتر باشد، تعداد ورودی‌های بعدی کاهش خواهند یافت.
ویژگی دیگر دستگاه، امکان روغن‌کاری خودکار است که به کیفیت نگهداری از قطعات و کاهش خرابی کمک می‌کند. سیستم نگهداری و حفاظتی این دستگاه با وجود سیستم روغن‌کاری خودکار پرورش‌یافته است و بدون دخالت انسان شرایط نگهداری از دستگاه را بهبود بخشیده است. سیستم روغن‌کاری خودکار و باکیفیت این دستگاه استفاده از آن در منطق خشک کشور ما مناسب کرده است. برای دریافت بهترین عملکرد از این دستگاه آن را در شرایط مناسب قرار داده و تنها هرچند سال یک‌بار به روغن‌کاری خودکار آن بپردازید.
قدرت بالای دستگاه به دلیل استفاده از قطعات منگنز مولیبدن‌دار و مقاومت بالا در برابر سایش از ویژگی‌های آن برای ماندگاری بیشتر است. در اثر برخورد شدید و خردایش سنگ‌های سخت و سفت خرابی دستگاه استهلاک چندانی نخواهد داشت. قطعات در برابر سایش مقاومت که این ویژگی از مهم‌ترین ویژگی‌های سنگ‌شکن‌ها به‌ویژه سنگ‌شکن هیدروکن است. با استفاده از سنگ‌شکن هیدروکن تا سالیان سال نگران ازدست‌رفتن قطعات دستگاه نخواهید بود.
از جمله ویژگی‌های بارز این نوع سنگ‌شکن می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:
• استفاده به‌عنوان سنگ شکن اولیه و ثانویه در معادن
• راندمان بالا در خردایش سنگ‌های سخت
• ظرفیت بالا به‌واسطه داشتن دهانه بزرگ ورودی بار و امکان تولید زیاد شن و ماسه
• ساختمان بسیار مستحکم و مقاومت بالا در هنگام عمل خردایش
• ساخت قطعات سایشی از فولاد منگنزی مولیبدن‌دار
• بازدهی بالا و کاهش هزینه تعمیرات و نگهداری
• استفاده از سه سیستم روغن‌کاری اتوماتیک و کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات
• نصب و حمل آسان به دلیل وزن پایین دستگاه

تاثیر استفاده فولاد منگنزی مولیبدن دار در قطعات هیدروکن

قطعات مصرفی هیدروکن عموماً از چهار آلیاژ مختلف فولاد کربنی، فولاد MO40، فولاد منگنزی و آلیاژ برنج ساخته می‌شوند. پوسته اصلی دستگاه از دو قطعه سنگین فولاد کربنی به نام تاپشل و باتمشل تولید می‌شوند. از این دو قطعه به‌عنوان قطعات فولاد کربنی هیدروکن یاد می‌شود. تاپشل قطعه‌ای است که به کمک ۱۲ پیچ اصلی متصل به باتمشل هیدروکن است. درون تاپشل قطعه اصلی کانکیو قرار داشته و در بخش بالایی آن قطعه اسپایدر بسته می‌شود. بار ورودی دستگاه از طریق بازوهای دو طرف تاپشل به درون دستگاه ریخته می‌شود.
بار ورودی بیشترین برخورد را با قطعات مهمی چون منتل کانکیو هیدروکن دارد. این دو قطعه به‌صورت مخروطی شکل و با استفاده از فولاد منگنز یا فولاد مولیبدن‌دار که مقاومت به سایش و سختی‌پذیری بالایی دارد تولید می‌شود. این قطعات مخروطی شکل تأثیر بسیاری زیادی در خردایش و اندازه ذرات بار خروجی دارند.
برخی دیگر از لوازم یدکی هیدروکن چون شفت اصلی که با حرکت دروانی لنگ خود زاویه بین کانکیو منتل هیدروکن را کاهش داده و عملیات خردایش را انجام می‌دهد ساخته شده از فولاد MO40 است. این فولاد آلیاژی مقاومت به سایش متوسط روبه‌بالا داشته و سختی‌پذیری بالایی دارد. بوش فولادی قرار گرفته درون کرانویل هیدروکن نیز ساخته شده از فولاد آلیاژی MO40 است.
بوش اکسنتریک (بوش لنگ) و بوش کنگره‌ای دستگاه هیدروکن ساخته شده از آلیاژ برنج هستند. قطعات دیگری چون کف گرد عدسی بسته شده در ته شفت و کف گرد تخت از این آلیاژ ساخته می‌شوند.

هیدروکن ماسه ساز

قطعات مصرفی هیدروکن 

هیدروکن اگرچه دستگاهی بدون پیچیدگی در استفاده است اما در درون خود پیچیدگی‌های نهفته بسیاری دارد. این نوع سنگ‌شکن ساخته شده از انواع قطعات داخلی است که از جنس‌های مختلف ساخته شده و هر یک کاربرد خاص خود را دارد. هر یک از قطعات بخش مهمی از دستگاه بوده و فرایند خاصی را برعهده دارند. در صورت خرابی هر یک از این قطعات دستگاه کارایی مناسبی نخواهد داشت. در ادامه به بررسی کوتاهی از مهم‌ترین قطعات مصرفی هیدروکن  خواهیم پرداخت.

 

تاپشل هیدروکن

از قطعات بسیار مهم در هیدروکن، تاپشل است که قطعه‌ای کربنی با وزن بالا است. تاپ شل در قسمت فوقانی دستگاه قرار گرفته است و به کمک ۱۲ پیچ اصلی بر روی باتمشل بسته شده است. بار ورودی دستگاه از میان بازوهای اطراف تاپشل و از بالا به دستگاه وارد می‌شود. اکسنتریک که در قسمت زیرین شفت اصلی تعبیه شده است به حرکت دورانی شفت کمک می‌کند. این حرکت دورانی منجر به باز و بسته شدن شکاف موجود در دستگاه می‌شود که عمل خردایش نیز به همین طریق انجام می‌شود. تاپشل هیدروکن ساخته شده از متریال مختلفی چون فولاد منگنزی و فولاد منگنز مولیبدن‌دار است که عمر قطعات دستگاه را بالا می‌برد.

 

 

باتمشل هیدروکن

قطعه دیگر استفاده شده در این سنگ‌شکن باتمشل است که محل اصلی قرارگیری کانکیو است. خردایش در این محل انجام می‌شود. در حقیقت محل اصلی انجام خردایش سنگ‌ها کانکیو است. بار پس از ورود از بالا به دستگاه با باز و بسته شدن شکاف میان منتل کانکیو که شکافی V شکل است تحت‌فشار قرار گرفته و خردایش آن انجام می‌شود. انواع هیدروکن و قطعات منتل، کانکیو و تاپشل استفاده شده در آن‌ها:
• هیدروکن مدل ۳۶-۲ با منتل ۲ کانکیو ۲ و تاپشل ۴
• هیدروکن مدل ۳۶-۳ با منتل ۲ کانکیو ۴ و تاپشل ۴
• هیدروکن مدل ۳۶-۴ با منتل ۴ کانکیو ۴ و تاپشل ۴
• هیدروکن مدل ۳۶-۵ با منتل ۴ کانکیو ۵ و تاپشل ۵
• هیدروکن مدل ۳۶-۶/۵ با منتل ۴ کانکیو ۶/۵ و تاپشل ۶/۵
• هیدروکن مدل ۳۶-۸ با منتل ۴ کانکیو ۸ و تاپشل

کانکیو هیدروکن

قطعه دیگر دستگاه کانکیو هیدروکن است که وظیفه فاصله‌اندازی در دستگاه با کمک منتل را برعهده دارد. منتل می‌تواند به‌صورت خودکار تنظیم شده و عملیات خرد شدن سنگ را با مطابق با تنظیمات اپراتور انجام دهد. کانکیو هیدروکن ابعاد بزرگ تا نسبتاً کوچک را می‌تواند اصل عملیات خود قرار داده و با بازدهی بسیار بالا خردایش را انجام دهد.

منتل کانکیو هیدروکن

قطعه دیگر دستگاه، منتل هیدروکن است که در کنار کانکیو مورداستفاده قرار گرفته و عملکردی مشابه با آن دارد. فاصله مابین این دو قطعه هنگام بسته شدن به بار ورودی فشار وارد کرده و خردایش انجام می‌شود. سرعت باز و بسته شدن توسط سنگ‌شکن کنترل می‌شود. تاپشل قطعه‌ای مهم است که به باز و بسته شدن به‌موقع این قطعات کمک می‌کند تا سایش قطعات کاهش یابد.

بوش برنجی

از جمله قطعات روان‌کننده کار در سنگ‌شکن بوش برنجی است که بر روی کاهش هزینه‌ها و زمان اثر می‌گذارد. این نوع بوش به بوش اسپایدر کوتاه و بلند نیز معروف است کارکرد زیادی در زمینه ایجاد اصطکاک خوب دارد و سرعت کار سنگ‌شکن را نیز افزایش می‌دهد. به کمک بوش برنجی بارپذیری در سنگ‌شکن‌ها بالا می‌رود و در یک زمان واحد می‌توان حجم بیشتری از سنگ‌ها را وارد کرد و عملکرد بهتری را از دستگاه انتظار داشت.

بوش فولادی

بوش فولادی با ارائه کارایی مشابه با بوش برنجی با تفاوت در ضریب اصطکاک دارد. این قطعه سختی بالایی داشته و از جنس سخت آهن است. مقاومت آن در برابر سنگ‌های سخت بیشتر است. وجود قطعات روان‌کننده به تحمل بار دستگاه کمک شایانی می‌کنند و درجه خطای منفی را کاهش می‌دهند. با کاهش این ضریب خطا از کم شدن طول عمر سنگ‌شکن جلوگیری می‌شود.

بوش اسپایدر

از جمله قطعات بسیار مؤثر و کارا در سنگ‌شکن‌ها است که مشابه با بوش فولی فولادی عمل می‌کند. از این قطعه برای مکانیزم‌های خاص معدنی استفاده می‌شود و استفاده از آن محدود است.

کف گرد برنجی

از جمله قطعات مهم برای جلوگیری از سایش، کف گرد برنجی است که بر روی روند تولید و سرعت کار تأثیر بسیار زیادی دارد.

کف گرد تخت

مصالح مختلف ممکن است آسیب‌های شدید زیادی به دستگاه وارد کنند. استفاده از کف گرد تخت و گلدانی هیدروکن در کنار هم از آسیب سنگ‌های سخت به‌ویژه آن‌هایی که اندازه‌های کوچک دارند جلوگیری می‌کند. بدین ترتیب پوسته هوزینگ به بهترین شکل ممکن کار اصلی خود را انجام داده و سایش را به حداقل می‌رساند.

کف گرد استیل

از جمله قطعاتی که در روان‌سازی خط تولید مورداستفاده قرار می‌گیرد کف گرد استیل است که کمترین میزان را به شفت هوزینگ دستگاه وارد می‌کند.

دنده کرانویل پینیون

انتقال نیرو در هیدروکن با استفاده از دنده کرانویل پینیون انجام می‌شود. این قطعه فیبر تخت را با خود درگیر می‌کند. رینگ کرانویل ساخته شده از جنس سخت است تا آسیب کمتری در عملیات انتقال نیرو به بازوان سنگ‌شکن و در رینگ گردگیر چدنی بر آن وارد شود. سروصدای این دستگاه در این شرایط به کمترین میزان خود می‌رسد.

تانک روغن‌کاری

جهت بالابردن کارایی سنگ‌شکن و کاهش هزینه‌های نگهداری و مراقبت از قطعات از تانک روغن‌کاری که با استفاده از مهره سرشفت کارکرده و مستقل از بلبرینگ هیدروکن است استفاده می‌شود. درپوش‌های هوزینگ در این حالت وظیفه روغن رسانی به قطعات را برعهده دارند.

 

 

پمپ روغن هیدروکن

پمپ روغن قطعه‌ای بسیار مهم در ایجاد عملکرد بهینه و جلوگیری از خرابی دستگاه است. روان بودن قطعات بر روی عملکرد آن‌ها به‌ویژه بر روی عملکرد قطعات متحرک مؤثر است؛ بنابراین بدون وجود پمپ روغن قطعات حین کار عملکرد درستی نخواهند داشت. فشارشکن هیدروکن قطعه دیگری است که بدون وجود تانک روغن‌کاری هیدروکن کارایی مناسبی نخواهد داشت. بوش اسپایدر از جمله قطعاتی است که به روان‌کردن بازوهای دستگاه کمک کرده تا کانکیو منتل هیدروکن به بهترین صورت ممکن کار کنند.

خنک‌کننده یا کولر هیدروکن

به‌منظور جلوگیری از خطرات احتمالی و خرابی به علت حرارت بالای تولید شده در دستگاه از کولر هیدروکن استفاده می‌شود. بدون وجود خنک‌کننده کنترل جک هیدروکن ذوب خواهد شد.

شفت اصلی هیدروکن

بوش اکستنریک قطعه‌ای است که وظیفه به حرکت درآوردن شفت را به‌عنوان قطعه‌ای مهم برعهده دارد. این قطعه مهم کمک می‌کند که کنترل جک هیدروکن به‌درستی انجام شود. هوزینگ قطعه دیگری است که در اندازه‌های کوچک ساخته شده و از چدن یا فولاد ساخته می‌شود و بر قیمت و عملکرد شفت غلاف تأثیر بسزایی دارد. غلاف شفت به‌صورت پشتیبان برای شفت اصلی مورداستفاده قرار گرفته و توسط پمپ شفت غلاف به حرکت درمی‌آید.

هد سنتر هیدروکن

از جمله قطعات هیدروکن که در مراحل میانی مورداستفاده قرار می‌گیرد. این قطعه مقاومت بالایی در برابر سایش دارد و در برابر سنگ‌های سخت سایش کمتری دارد. این قطعه مخروطی شکل است و بر روی شفت اصلی قرار می‌گیرد. هدسنتر، منتل و شفت مجموعه‌ای هستند که انرژی لازم آن‌ها با استفاده از دینامی با ۱۲۵ اسب بخار تامین می‌شود. دستگاه هیدروکن از جمله دستگاه‌های پرکاربرد در تولید سنگ‌های ریز و ماسه است که طول عمری بالا و عملکردی با بازدهی بسیار بالا دارد. استفاده از این دستگاه در کارخانجات و معادن کار را ساده‌تر و صرفه‌جویی در زمان را نیز افزایش می‌دهد.