هیدروکن – سنگ شکن مخروطی

دستگاه‌های زیادی در صنعت خردایش سنگ‌های معدنی وجود دارد که هرکدام ویژگی خاصی را در اختیار دارندگان آن‌ها قرار می‌دهند. برخی از این دستگاه‌ها را می‌توان نسخه‌ی کامل‌تر و بهبود یافته‌ی مواردی دانست که از گذشته تاکنون مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند. اما حالا دیگر جای خود را به نسخه‌ی بهبود یافته‌ی خودشان می‌دهند.

دستگاه هیدروکن یا سنگ شکن مخروطی یکی از این موارد است که توسط معادن و کارخانه‌های حرفه‌ای کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای تولید شن و ماسه کاربرد دارد. دستگاه هیدروکن یکی از دستگاه‌های سنگ شکن ثانویه است که از خیلی جهات بهتر عمل می‌کند. از دستگاه هیدروکن می‌توان به‌ عنوان یکی دیگر از دستگاه ماسه‌ساز استفاده کرده و سنگریزه‌های ریز در حد شن و ماسه را در خروجی دریافت کرد.

فراموش نکنید که خردایش سنگ‌های معدنی با این دستگاه، مخصوص سنگ‌هایی با سفتی بالا است و بسیاری خردایش‌هایی که دستگاه‌های قدیمی موفق به انجام آن نمی‌شوند را می‌توانید با چنین دستگاهی انجام دهید. شما حتی می‌توانید میزان ورودی و خروجی یا شدت خردایش را در این دستگاه تعیین کرده و کیفیت بالاتری را دریافت کنید. البته گفتنی است که خروجی در برخی از موارد می‌تواند نامتقارن باشد، اما در عین حال تا حد زیادی می‌توانید ابعاد سنگ‌های خروجی را بسیار پایین بگیرید.

خرید هیدروکن


قطعات تشکیل دهنده‌ی دستگاه هیدروکن

دستگاه هیدروکن از منتل و کانکیو تشکیل یافته است. این دو قطعه مهمترین کار را در خردایش انجام می‌دهند و ده‌ها قطعه‌ی دیگر این دستگاه نیز اصولا به‌عنوان قطعات فرعی در دستگاه شناخته می‌شوند. در نظر داشته باشید که کانکیو در این دستگاه ثابت است و صرفا منتل خارج از محور می‌تواند چرخش‌های مختلفی داشته باشد. این چرخش کمک می‌کند که دستگاه عملیات خردایش را انجام داده یا ورودی سنگ‌ها را تعیین کند.

سایز دهانه‌ی منتل هیدروکن تغییر پیدا خواهد کرد و بدین ترتیب مصالح ورودی تعیین وضعیت می‌شوند. عملیات خردایش هنگامی صورت می‌گیرد که فاصله‌ی بین منتل و کانکیو هیدروکن تغییر پیدا کرده و خردایش در ابعاد بسیار ریزی انجام خواهد شد. منتل معمولا روی شفت اصلی هیدروکن که در تاپشل قرار دارد، قرار می‌گیرد. شفت اصلی کمک می‌کند که روند چرخشی منتل کانکیو هیدروکن انجام شده و عملیات خردایش انجام شود.

صاحبان دستگاه هیدروکن می‌توانند سرعت عبوری سنگ‌ها را در آن تغییر داده و اندازه‌ی بار خروجی را نیز توسط اکسنتریک تعیین وضعیت کنند. همچنین می‌توان گفت که شن و ماسه‌های تولیدی برای مرحله بعدی خردایش نیز وارد دستگاه‌های دیگر خواهند شد. ورودی دستگاه هیدروکن را نیز معمولاً محصولات دستگاه سنگ شکن فکی تشکیل می‌دهد. سنگ‌هایی که از سنگ شکن فکی تهیه می‌شود، معمولا به‌ عنوان ورودی وارد دستگاه هیدروکن خواهد شد.

ویژگی‌های اصلی دستگاه هیدروکن

 

دستگاه هیدروکن به ‌عنوان یک دستگاه سنگ شکن حرفه‌ای و مدرن، دارای ویژگی‌های خاصی است که آن را تبدیل به محبوب‌ترین دستگاه تهیه شن و ماسه در کشور کرده است. این دستگاه تولیدات بیشتری را برای‌تان فراهم می‌کند و سنگ‌های ورودی، بیشترین حجم از سنگریزه‌ها را به شما تحویل می‌دهد. در کنار آن می‌توانیم به کنترل اتومات خروجی دستگاه اشاره کنیم که براساس سنگ‌های ورودی و برای جلوگیری از آسیب به دستگاه تعیین خواهد شد. نگهداری از این دستگاه بسیار ساده‌تر از دیگر دستگاه‌ها است.

شما کمتر به سرویس دوره‌ای این دستگاه نیاز خواهید داشت و استهلاک آن نیز نسبتا پایین است. نگهداری پایین سبب می‌شود که هزینه‌های دستگاه کمتر شده و بتوانید برای سال‌های بیشتری بدون نیاز به تعمیرات از آن استفاده کنید. کارکرد این دستگاه نیز ساده است و می‌توانید بدون نیاز به دانش خاصی از آن استفاده کنید. فراموش نکنید که همه‌ی پیچیدگی‌های این دستگاه در داخل آن نهفته است و شما در عمل صرفا ظرفیت بار ورودی را تعیین خواهید کرد و خروجی را با سرعت و کیفیت بسیار بالا دریافت می‌کنید.

در ادامه می‌توانید به ظرفیت ورودی بالای این دستگاه نیز اشاره کنیم. این ظرفیت ورودی بالا سبب می‌شود که در یک مرحله، سنگ‌های بیشتری را به دستگاه تحویل داده و خروجی را تحویل بگیرید. در چنین صورتی تعداد کمتری از ورود سنگ را به دستگاه خواهید داشت و استهلاک دستگاه تا حد زیادی پایین خواهد بود. همین میزان ظرفیت بار ورودی برای دیگر دستگاه‌ها، یقینا در دفعات بیشتری باید به دستگاه وارد شوند.

روغن‌کاری یکی از مزیت‌های دیگر این دستگاه است که به‌صورت خودکار انجام می‌شود. چنین روندی کیفیت قطعات دستگاه را همواره در حد بالا نگه داشته و سبب می‌شود که کمتر دچار خرابی قرار گیرند. در چنین شرایطی سیستم حفاظتی دستگاه بالا خواهد بود و حتی بدون نیاز به دخالت انسان نیز بهترین شرایط برای نگهداری از دستگاه فراهم خواهد بود.

تعمیر و نگهداری از این دستگاه بسیار پایین‌تر از بقیه است و هزینه‌ی ابتدایی که برای آن می‌پردازید، در سال‌های آینده ارزش بیشتری پیدا خواهد کرد. این دستگاه‌ها مناسب برای آب و هوای خشک کشور ما است و رادیاتور روغنی آن، کارکرد آن را در چنین مناطقی فراهم خواهد کرد. تنها کافی است که این دستگاه را در بهترین شرایط قرار داده و هر چند سال یک‌بار عملیات نگهداری و روغن‌کاری خودکار آن را داشته باشید.

گفتنی است که این محصول از قدرت بسیار بالایی برخوردار است و قطعات آن از فولاد منگنزی مولیبدن‌دار ساخته شده است. این جنس از قطعات سبب ماندگاری بالای آن شده و در اثر برخورد شدید و خردایش سنگ‌های سفت و سخت، دچار خرابی و استهلاک زیاد نمی‌شود. این قطعه‌ها در برابر سایش دستگاه نیز مقاوم هستند. سایش یکی از نکات بسیار مهم در دستگاه هیدروکن و هر دستگاه سنگ شکن ثانویه دیگری است.

می‌دانیم که سنگ‌هایی با درجه سختی متنوع همراه با سرعت برخورد بالا وارد دستگاه می‌شود و هر لحظه ممکن است که قطعات براساس برخوردهای شدید دچار سایش شده و کارکرد اصلی خودشان را از دست بدهند. این دستگاه در برابر هر سایشی مقاوم عمل می‌کند و تا مدت‌ها کارکرد قطعه‌ها به همان شکل اولیه خود باقی خواهد ماند.

جمع‌بندی

 

در حالت کلی می‌توان گفت که دستگاه هیدروکن برای بسیاری از کارخانه‌های معدنی کشور لازم است و می‌تواند از قابلیت‌های متنوع آن برای تولید شن و ماسه استفاده کرد. کارکرد آسان آن در برابر دیگر دستگاه‌ها و امکان تعیین دهانه ورودی و ظرفیت ورودی بالا، از مهم‌ترین امکاناتی هستند که این دستگاه آن‌ها را دارا است و ارزش خرید محصول را بالا می‌برد. حتی در آینده نیز می‌توانید شگفتی‌های این دستگاه را در برابر دیگر دستگاه‌های سنگ شکن مشاهده کنید.