تماس با نوین ماسه ساز

صداقت و صميميت در معدن

"واسطه ها، آفتى براى تهيه دستگاه هاى معدن"

 

بازرگانى نوين ماسه ساز نام برندى است كه مصاحبه امروز اين سايت با مدير فروش و فنى آن اختصاص يافته است و مشروح اين مصاحبه را در زير مى خوانيد.

نوین ماسه سازسلام، لطفا خودتون رو براى مخاطبان و خواننده هاى ما معرفى بفرماييد.
سلام. بنده سياوش بهاروند، ٣٦ ساله، سهام دار، مدير فنى و مدير فروش و همچنين ناظر شركت نوين ماسه ساز هستم.

اقاى بهاروند از برند و شركتى كه داريد براى ما توضيح بديد.
شركت بازرگانى نوين ماسه ساز در واقع نام برندى است كه به توليد دستگاه هاى مى پردازد كه بخش عمده توليدات آن به قطعات و تجهيزات مصرفى كارخانه هاى شن، ماسه و سنگ شكن هاى كوهى و رودخانه اى اختصاص مى يابد.طبق توضيحات شما، كارى كه انجام مى دهيد امرى دشوار و درعين حال جذاب است؛ بفرماييد چطور شد كه وارد اين حرفه شديد؟
در ابتدا، اوایل سال 85 با معرفى يكى از دوستان وارد اين حرفه شديم اما عليرغم سختى هاى بسيارى كه اين امر داشت، با تحقيق و بررسى براى ادامه كار تمايل بسيارى پيدا كرديم.

چه چيزى در كار باعث شد بيشترين به ادامه فعاليت خود مطمئن تر شويد؟
درواقع وقتى تحقيق كرديم و ديديم كه بيشتر افراد در اين صنف تخصصى كار نمى كنند تصميم گرفتيم از شيوه سنتى فاصله گرفته و به صورت علمى و حرفه اى امور خود را پيش ببريم اكنون نيز با گذشت ١٢ سال از سال هاى ابتدايى فعاليت همواره به دنبال ارائه بهترين محصولات و توليدات خود هستيم.

ارتباط شما با مشتريان به چه صورت است؟
ابتدا رابطه اى كاملا سنتى داشتيم و مشتريان با روش هاى سنتى براى كار به ما مراجعه مى كردند اما اكنون با پيشرفت علم و فناورى و ظهور شبكه هاى اجتماعى و سايت هاى اينترنتى روابط با سرعت بيشترى شكل مى گيرند.

درخصوص هم صنفى هاى خود توضيح دهيد، و بگوييد كه تفاوت كار شما با ديگران در چيست؟
در واقع درحال حاضر هم صنفى هاى ما به چندين دسته تقسيم مى شوند، يك دسته افرادى هستند كه با سابقه اى طولانى نام آور گشته و مشتريان خود را دارند، دسته اى بدون تجربه و از اجبار و همچنين بيكارى به اين شغل روى اورده اند و دسته سوم نيز افرادى هستند كه با حداقل قيمت و بدون توجه به كيفيت كالا، مشغول هستند.
اما تفاوت شركت بازرگانى نوين ماسه ساز با رويكردى متفاوت پا به اين عرصه نهاد و همواره از ابتدا تداوم كار، كيفيت بالا و بالاترين بازدهى را مدنظر داشته است و به دنبال اين است كه تبليغات خود را در عرصه ارائه خدمات مطلوب به مردم انجام دهد.

درحال حاضر بازار مصرفى قطعات معدن ها را در چه سطحى ارزيابى مى كنيد؟
متاسفانه در روزگار كنونى معدن دارها به شدت از وضعيت دستگاه هاى موجود ناراضى هستند و عدم كيفيت و استهلاك بالاى دستگاه ها از جمله دلايل اين نارضايتى به شمار مى روند كه البته بخش عمده اى از دلايل چنين رويدادهايى به معدن دارها بازمى گردد چراكه با درخواست و خريد دستگاه هاى ارزان و بدون درنظرگرفتن كيفيت، ضرر و زيان بسيارى را متحمل مى شوند.

در خصوص درخواست مشتريان براى ما بفرماييد كه بيشترين تقاضا براى چه دستگاه هايى است؟
انواع تورى هايى كه بر روى سرندها بسته مى شوند از جمله تورى هاى آهنى، ضخيم، فنرى و فولاد فنرى؛ دستگاه هاى چكشى نظير (hs10), (parker), (hs7) كه در كنار معادن رودخانه اى تهيه مى شوند؛ نوار نقاله كه در معادن كوهى مورد استفاده قرار مى گيرند از پرمخاطب ترين دستگاه هاى موجود هستند.
همچنين دستگاه هاى منتل، کانکیو و هيدروكن از ديگر دستگاه هاى موجود در مصارف معادن هستند كه پر مصرف ترين آنها نوع بوش هاى كنگره اى و اکسنتریک و بوش فولادی یا استیل است.

در خصوص كيفيت آيا تفاوتى دارند؟ تفاوت آنها در چيست؟
در اصل تمامى دستگاه ها به تبع تغيير نوع، در كيفيت نيز متفاوت است كه براى مثال نوار نقاله اى كه در معادن كوهى مورد استفاده قرار مى گيرد از ميان انواع چينى، كره اى، تركى و تايوانى نوع سهند و دناى آن كه توليد داخلى نيز به شمار مى روند با مشخصات فنى واضح، بهترين كيفيت را به خود اختصاص داده اند.
يا در مورد ديگرى استفاده دستگاه هاى بوش را مى توان نام برد كه برخى از افراد براى كاهش قيمت به جاى استفاده از الياژ برنج از مس و سرب استفاده مى كنند كه در اين صورت در معدن دستگاه ها داغ كرده و با گذشت مدتى يا بايد خاموش شوند و يا در كوتاه ترين زمان از كار خواهند افتاد.

مراحل راه اندازى معادن به چه صورت است؟
همزمان با درخواست معدن دار و مشخص شدن تناژ بار، نوع سنگ و در نهايت مبلغ دريافتى قرارداد نوشته و پس از اتمام، عمليات ساخت دستگاه ها شروع خواهد شد.

مدت زمانى كه از ساخت تا نصب دستگاه طول مى كشد چقدر است؟
پس از عقد قرارداد حداكثر ٤٥ روز كارى جهت آماده سازى خط توليد، نقشه شماتيك، نقشه سه بعدى نصب در كارخانه، پلان دستگاه در اختيار معدن دار قرار مى گيرد تا مراحل لازم براى اجراى فندانسيون آغاز شود و پس از انجام ساير مراحل از جمله برق كارخانه، ١٥ الى ٢٥ روز كارى جهت نصب و راه اندازى دستگاه طول مى كشد كه در مجموع از ابتدا تا پايان كار، حداكثر٧٠ روز كارى لازم است.

 

در مورد كار با مشتريانتون براى ما توضيح بديد.
در حال حاضر نه تنها مشتريانى در كشور داريم بلكه در خارج از ايران نيز كشورهاى همسايه نظير افغانستان، ارمنستان، باكوى آذربايجان و عراق درخواست دريافت دستگاه را داريم اما تمامى مشتريان ما براى ما يكسان هستند و با تمامى آنها به يك شكل برخورد مى كنيم.

همه دستگاه هاى شما تخصصى هستند يا فقط چند دستگاه خاص را به صورت حرفه اى توليد مى كنيد؟
ما به هيچ وجه دستگاه ساده و ابتدايى نداريم چراكه همه دستگاه ها نيازمند كار و انجام ريزه كارى هايى است كه چنانچه ناديده گرفته شوند گرچه شايد معدن دار متوجه خطا در انها نشود اما در اينده براى آنها مشكل ساز خواهد بود.

در انتها حرف پايانى و يا توصيه اى اگر به مشتريانتون و ساير معدن دارها داريد بفرماييد.
مهم ترين توصيه و خواهش ما از معدن دارها اين است كه به خاطر مبالغ ناچيز كيفيت را ناديده نگيرند زيرا چنانچه به عنوان مثال معدن دار خريد بلبرينگى ارزان را ترجيح دهد قطعا با مشكلات و زيان و ضرر هايى روبه رو خواهد بود.
همچنين تنها درخواستى كه دارم اين است كه با از بين بردن رابطه و واسطه هاى ميان معدن دار و توليدكننده موجب افزايش كيفيت، آگاهى و بهبود رويكرد در امور شويم.

 

 تهیه و تنظیم: منصور حیدرپور - خبرنگار